ZTE Blade G - Root + CWM

<<

fLuXx

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 3:52 pm

Podelio: 1 Zahvalnica

Ima: 67 zahvalnica

Android uređaj: ZTE Blade G

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Mobilni operater: Telenor

ROM: Fabrički

Količina Androida: 0

Post Ned Jul 21, 2013 3:21 pm

ZTE Blade G - Root + CWM

Uputstvo za instalaciju CWM i root na ZTE Blade G Android 4.1.2

Link do arhive:
  Kod:
Ovaj deo poruke je sakriven za goste. Molimo Vas da se ulogujete kako biste videli kompletnu poruku.

1. INSTALACIJA DRIVERA - uputstvo za Windows 7 x64, radi i sa ostalim windowsima sa minimalnim izmenama

1.1 Prikljuciti telefon preko USB kabla na racunar
1.2 Na telefonu izabrati opciju "Samo punjenje"
1.3 Otići u podešavanja - opcije za programera (uključiti) - otklanjanje USB grešaka
1.4 Ako se drajver sam instalira, preći na korak 1.17
1.5 Ako se drajver ne instalira uraditi sledeće
1.6 Otvoriti device manager (desni klik na My Computer - properties - device manager)
1.7 Pronaći device koji nema drajver.
Slika
1.8 Desni klik na device - update driver software
Slika
1.9 Kliknuti browse my computer...
Slika
1.10 Kliknuti Let me pick...
Slika
1.11 Odabrati All devices i kliknuti next
Slika
1.12 Kliknuti Have disk
Slika
1.13 Kliknuti browse i otići u folder Drivers koji je raspakovan iz arhive
Slika
1.14 Odabrati android_winusb.ini iz liste i kliknuti open, pa ok
Slika
1.15 Odabrati opciju Show compatible hardware. U listi treba da se pojavi ZTE Composite ADB Interface. Odabrati i kliknuti Next.
Slika
1.16 Drajver za ADB je instaliran

1.17 Sada treba instalirati drajver za fastboot. To se mora uraditi kada je telefon u fastboot modu. Da bi telefon ušao u fastboot mode, potrebno je da bude priključen u modu za otklanjanje grešaka (ako niste izvukli kabl, onda samo ostavite tako, ako jeste, ponovo čitajte od tačke 1.1) i da bude instaliran ADB drajver (iz prethodnih tačaka). Nakon toga, pokrenite skriptu gotoFastboot.bat raspakovanu iz arhive. Telefon bi trebao da se restartuje i stoji na logou proizvođača. Sada treba instalirati drajver po identičnom postupku iz prethodnih tačaka.
1.18 Kada ste sigurni da je driver instaliran (proverite u device manageru da je sve ok), možete pokrenuti skriptu exitFastboot.bat raspakovanu iz arhive. Telefon se restartuje u Android. Kada se sistem skroz podigne, nastavite dalje.

2. INSTALACIJA CWM Recovery-ja

2.1 Telefon treba da je priključen u modu za otklanjanje USB grešaka (pogledati tačku 1)
2.2 Pokrenuti skriptu bootCWM.bat da biste isprobali CWM da li radi i pratite uputstva. Kada se recovery digne, kroz menije se krećete tasterima za pojačanje i smanjenje zvuka, a odabiranje vršite tasterom za paljenje/gašenje telefona. Opciono, možete da probate da backup-ujete stari ROM (opcija backup and restore - backup). Drajver za ADB u CWM Recoveryju takođe instalirate na isti način kao iz prethodnih tačaka. Kada završite sa razlgedanjem, idete na opciju reboot now. Ako nemate root do sada, recovery će vam ponuditi da ga instalirate. U ovom trenutku možete odbiti, ali nije greška ako ipak izaberete yes.
2.3 CWM iz prethodne tačke je samo bootovan, nije trajno snimljen na telefon. Sada kada znate da će raditi, možete ga flashovati na internu memoriju telefona. Sačekajte da se sistem sasvim digne i pokrenite skriptu flashCWM.bat koji ste dobili u arhivi. Pratite uputstva. Kada se sve završi, telefon će se restartovati u Android.
2.4 Sada je završen proces instalacije CWM recovery-ja.
2.5 Ugasite telefon (izvucite USB kabl)
2.6 Kada palite telefon, držite zajedno power i volume up dugme i pustite nakon što telefon zavibrira DRUGI put.
2.7 Sada biste trebali da se nalazite u recoveryju. Ako to nije slučaj, ponovite korak 2.

3. ROOT IZ CWM-a
3.1 Kada ste u recovery-ju, telefon možete rootovati tako što izaberete opciju reboot phone. Ako imate root, telefon će se samo restartovati. Ako nemate, CWM će vas pitati da li želite da instalirate SU. Ako potvrdite, telefon vam je rutovan i restartovaće se u Android.
3.2 Instalirajte SuperSu aplikaciju sa marketa.
3.3 Kada je uključite, pitaće vas da updateujete SU binary. Prihvatite, ali ne preko CWM-a, nego obično.
3.4 Uživajte.

4. VRAĆANJE NA FABRIČKO STANJE TELEFONA
4.1 Najpre uradite unroot uz pomoć opcije u SuperSU aplikaciji. Ovo će obrisati i SU binary i SuperSu aplikaciju.
4.2 Nakon toga, pokrenite skriptu flashStockRecovery.bat. Ovo vam vraća originalni recovery.
4.3 Telefon vam je sada ponovo u garanciji.
=================================================================================================
Stari post:
Evo da se javim sa konkretnim rezultatima. Prvo uputstvo za rutovanje sa svim alatima je tu. Puno sam vremena potrošio na ovo (delom zato što sam početnik, pa mi je dugo trebalo) tako da sve zasluge idu meni :).

Testirano na Telenor ZTE Blade G Android verzija 4.1.2. Ne znam da li radi na VIP verziji, mada bi trebalo. Pre nego što nastavim

SVE ŠTO RADITE, RADITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST. NISAM ODGOVORAN ZA EVENTUALNU ŠTETU KOJU IZAZOVETE NA SVOM TELEFONU. UKOLIKO NE MOŽETE DA PODNESETE ODGOVORNOST, NEMOJTE RUTOVATI TELEFON. RUTOVANJEM GUBITE GARANCIJU.

Šanse da brickujete telefon su prilično nikakve, tako da je način prilično bezbedan, ali ništa ne garantujem. Idemo dalje. Kratko uputstvo:

1. Skinite ovu arhivu
2. Raspakujte je u poseban folder, najbolje u C:\ZTE ili nekom sličnom folderu.
3. Priključite telefon preko usb kabla. Uključite Uklanjanje USB Gresaka u Podesavanja - Opcije za programera
4. Instalirajte drajvere za vaš telefon i instalirajte ih
5. Pokrenite fLuXxRoOt.bat i pratite uputstva
6. Prekrstite se i čekajte :)
7. Nakon završetka, skinite SuperSu sa marketa. Ako vas pita da ažurirate binarni fajl, prihvatite na običan način, NE preko recovery-ja.

ZTE Blade G Telenor-root
  Kod:
Ovaj deo poruke je sakriven za goste. Molimo Vas da se ulogujete kako biste videli kompletnu poruku.

EDIT:
Sada i nova arhiva, koja automatski instalira Superuser aplikaciju, tako da nema potrebe za korakom 7. Sve ostalo je isto.
ZTE Blade G Telenor-SuperSu app
  Kod:

=================================================================================================

CWM:
  Kod:
Poslednji put menjao fLuXx dana Pon Avg 19, 2013 11:50 am, izmenjena 10 puta
<<

PAGZLY

Korisnikov avatar

Globalni Direktor Nove Godine

Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 10:07 pm

Podelio: 8 zahvalnica

Ima: 2982 zahvalnica

Android uređaj: - Nije u listi -

Količina Androida: 7

Post Ned Jul 21, 2013 3:36 pm

Re: ZTE Blade G - Root

Napravio sam temu za autora....
1. Pročitajte pravila Foruma!
2. Pročitajte forum pre nego što postavite pitanje!
3. PRIVATNE PORUKE SU MI ISKLJUČENE, sve što vas interesuje pitajte na forumu!

1 3 5

├┼┼┐ アンドロイドセルビア 8-)

2 4 6 R
<<

fLuXx

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Jul 21, 2013 3:41 pm

Ok, nastavljamo ovde. Ako se desi da dobijete <waiting for device>, nemate dobar driver za fastboot. Sad ću da probam da ga nađem, pa da nastavimo. Probajte i run as administrator na fLuXxRoOt.bat, pa javite.

EDIT: probajte ovaj drajver da instalirate

Kod:

i onda probajte ispocetka. Ispostavlja se da ja imam fastboot drajver od alcatela, koji radi i za ovaj telefon.
Poslednji put menjao fLuXx dana Ned Jul 21, 2013 3:46 pm, izmenjena samo jedanput
<<

gambier

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 11:09 pm

Podelio: 10 zahvalnica

Ima: 8 zahvalnica

ROM: Jelly Bean

Post Ned Jul 21, 2013 3:46 pm

zanimljivo,meni izbaci ovo kad ukucam "fastboot devices"

Kod:
mes que un club!!!!
<<

fLuXx

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Jul 21, 2013 3:48 pm

bolje obriši razmak u imenu foldera. ako baš hoćeš, onda moraš da staviš sve u navodnike. znači, ovako

Kod:
<<

PAGZLY

Korisnikov avatar

Globalni Direktor Nove Godine

Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 10:07 pm

Podelio: 8 zahvalnica

Ima: 2982 zahvalnica

Android uređaj: - Nije u listi -

Količina Androida: 7

Post Ned Jul 21, 2013 3:49 pm

Ko ima win7x64 neka instalira ove drajvere
  Kod:
1. Pročitajte pravila Foruma!
2. Pročitajte forum pre nego što postavite pitanje!
3. PRIVATNE PORUKE SU MI ISKLJUČENE, sve što vas interesuje pitajte na forumu!

1 3 5

├┼┼┐ アンドロイドセルビア 8-)

2 4 6 R
<<

gambier

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Jul 21, 2013 3:54 pm

sa ovim driverima sto si stavio,evo sta mi izbaci

Kod:
mes que un club!!!!
<<

fLuXx

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Jul 21, 2013 3:56 pm

Tebi radi ADB drajver. Ne radi ti fastboot drajver. Taj drajver ti treba kad dođeš do logoa.
<<

gambier

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Jul 21, 2013 3:58 pm

fLuXx je napisao:bolje obriši razmak u imenu foldera. ako baš hoćeš, onda moraš da staviš sve u navodnike. znači, ovako

Kod:

isto mi izbaci..... :/
mes que un club!!!!
<<

gambier

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Jul 21, 2013 3:59 pm

fLuXx je napisao:Tebi radi ADB drajver. Ne radi ti fastboot drajver. Taj drajver ti treba kad dođeš do logoa.

moze onda pomoc oko fastboot-a fluxx? :)
mes que un club!!!!
Sledeća

Povratak na ZTE Blade G