VIP Droid XL - Alcatel OT 991 - iskustva i utisci

<<

sashinho_almighty

Korisnikov avatar

Android Početnik

Pridružio se: Uto Jul 10, 2012 9:15 am

Podelio: 3 zahvalnica

Ima: 7 zahvalnica

Android uređaj: Vip Droid XL / Alcatel OneTouch 991

Android OS: 2.3 Gingerbread

Mobilni operater: Vip

ROM: Fabrički

Količina Androida: 0

Post Sre Jul 11, 2012 4:16 pm

Re: VIP Droid XL - Alcatel OT 991 - iskustva i utisci

Pazario sam ga za ceo jedan dinar + smart 550. Telefon je za sad odlican. Par pitanja, isto kao i kolegu gore zanima me kako da dugmici svetle malo duze. Zanima me i da li moze da se namesti da se aplikacije instaliraju odmah na memorijsku ili svaki put kad nesto instaliram to moram i da prebacim sa memorije telefona na memorijsku?
<<

FanSte

Android Aktivista

Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 5:44 pm

Podelio: 2 zahvalnica

Ima: 2 zahvalnica

Android uređaj: Samsung Galaxy S3

Android OS: 4.0 Ice Cream Sandwich

Mobilni operater: MTS

Post Sre Jul 11, 2012 4:32 pm

Ne bih zeleo vise da se prepirem. Ima sam oba telefona,uporedio sam ih i bolji mi je Roamer !

Sto se tice tih tastera ispod ekrana,oni su podeseni da svetle kratko,trazim opciju za podesavanje tih tastera,nemogu da nadjem.Nevidim senzore osvetljenja,oni bi trebali da kontrolisu osvetljenje.
Neke aplikacije nemogu da se prebace na SD karticu.Neke se automacki prebace,a neke morate da prebacujete sami.
<<

akutasame94

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Sre Maj 30, 2012 7:33 pm

Podelio: 7 zahvalnica

Ima: 5 zahvalnica

Android uređaj: ZTE Blade 3

Mobilni operater: Telenor

Post Sre Jul 11, 2012 4:45 pm

sashinho_almighty je napisao:Pazario sam ga za ceo jedan dinar + smart 550. Telefon je za sad odlican. Par pitanja, isto kao i kolegu gore zanima me kako da dugmici svetle malo duze. Zanima me i da li moze da se namesti da se aplikacije instaliraju odmah na memorijsku ili svaki put kad nesto instaliram to moram i da prebacim sa memorije telefona na memorijsku?

Kao sto rece clan iza mene, neke aplikacije se instaliraju direkt na SD karticu, ostale preko link2sd programa prebacis sam i nema problema :D
<<

FanSte

Android Aktivista

Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 5:44 pm

Podelio: 2 zahvalnica

Ima: 2 zahvalnica

Android uređaj: Samsung Galaxy S3

Mobilni operater: MTS

Post Sre Jul 11, 2012 5:58 pm

Jednostavno udjete u podesavanja-pa u aplikacije-iskoriscenje memorije-i pored aplikacije imate kvadratic ,u kom je znak,ako je aplikacija prebacena u SD karticu,ili je kvadratic prazan ,ako je aplikacija u memoriji telefona.

Neke aplikacije nije moguce prebaciti na SD karticu !
<<

sashinho_almighty

Korisnikov avatar

Android Početnik

Post Sre Jul 11, 2012 6:20 pm

Inace, postoji li silikonska futrola za ovaj telefon, ili makar neka koja bi pasovala? Folija mi je nekako sama od sebe spala.
<<

ivman78

Android Početnik

Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 12:43 pm

Ima: 8 zahvalnica

Post Sre Jul 11, 2012 6:43 pm

sashinho_almighty je napisao:Inace, postoji li silikonska futrola za ovaj telefon, ili makar neka koja bi pasovala? Folija mi je nekako sama od sebe spala.

ja sam naso u telenoru neku futrolu marke golla za 800 din u koju staje bez problema, futrola je na preklop podseca na novcanik, inace sam prvo obiso sve kineze u mom gradu i nisam nasao ni jednu dovoljno veliku ,mislim da se futole za samsung galaxy s2 hvataju.
<<

goki0102

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Sub Jun 02, 2012 4:27 am

Podelio: 0 Zahvalnica

Ima: 18 zahvalnica

Android uređaj: Alcatel OT Idol 6030

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Post Čet Jul 12, 2012 8:14 am

Poštovane kolege, evo javljam se u vezi odgovora na pitanje torbica i futrola od prethodnih članova, gdina ivman78 i gdina sashinho_almighty, elem, imam ja jedan originalan predlog što se toga tiče...eto, recimo imate neku stariju torbicu ili futrolu koju ne koristite, jel?...kao što evo ja npr. ovu moju zelenu smb, ako se ne varam u nijansi boje, piše na njoj "Grand" i tako...to nema veze sa modelom Vip Droid XL/Alcatel OT 991Play...čista slučajnost...i eto, ne košta ništa a prilično je zgodna a i lepa na izgled, sa rajsfešlusom i tako...ovo na tel. je olovka za kapacitivne ekrane, znači za sve touch screen ekrane, dužina joj je 7cm, kad se razvuče onda je 9.5cm, ima priključak za 3.5mm džek za slušalice, jednostavno je lagano ubodete, jel?...i eto, pravi je užitak mogu vam reći, raditi sa njom...inače, možete je naći u SuperMarketiću-Sve za Mobilni po pristupačnoj ceni od 550din+poštarina 200din, ukupno znači će vas koštati 750din (za područje van teritorije Beograda) ali verujte, vredi puno...i tako, mislim da nije loše kad bi svaki član podelio svoje male tajne u vezi svog elektronskog ljubimca, smartfona Androida, jel?...i možda nije loše postaviti taj forum, nisam ga primetio, znači zvao bi se otprilike...Male tajne mog ljubimca Androida...ili u tom smislu...i tako, inače šaljem prikačeni fajl uz ovaj post da bi mogli i da vidite to o čemu govorim, veličina slike je postavljena na 1MPx tel. je Telenor OT/Alcatel OT 990 zbog ulaska fajla na sajt, i možda nije na odmet razmisliti o povećanju broja KB jel? koje je moguće upload-ovati zbog kvaliteta slike najviše...i tako, puno pozdrava svima, goki0102
Prikačeni fajlovi
IMG_20120712_084512.jpg
Na slici je Vip Droid XL/Alcatel OT 991Play sa olovkom i torbicom...i eto, molim komentar
(242.74 KiB) 1262 puta
<<

Freeman

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 6:31 pm

Podelio: 34 zahvalnica

Ima: 37 zahvalnica

Android uređaj: Samsung Galaxy S 2

ROM: CM9

Post Čet Jul 12, 2012 10:44 am

Goki, molim te radi qoute topica na koje daješ odogovore, ja nisam pronašao pitanje na koje si dao odgovor tako da mi tvoj post deluje kao totalni off-topic jer nam veze sa telefonom već je samo o dodatnoj opremi.
<<

goki0102

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Sub Jun 02, 2012 4:27 am

Ima: 18 zahvalnica

Android uređaj: Alcatel OT Idol 6030

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Post Čet Jul 12, 2012 2:20 pm

ivman78 je napisao:
sashinho_almighty je napisao:Inace, postoji li silikonska futrola za ovaj telefon, ili makar neka koja bi pasovala? Folija mi je nekako sama od sebe spala.

ja sam naso u telenoru neku futrolu marke golla za 800 din u koju staje bez problema, futrola je na preklop podseca na novcanik, inace sam prvo obiso sve kineze u mom gradu i nisam nasao ni jednu dovoljno veliku ,mislim da se futole za samsung galaxy s2 hvataju.

Poštovane kolege, gdin Freeman se naljutio nešto na mene, jer kaže da sam promašio temu, ja sam samo pokušao da odgovorim mlađim kolegama na njihova pitanja...eto, ja toliko, a vi starije kolege procenite sami...i nemojmo se ljutiti jedni na druge, posebno ne bez razloga, namera svakog ko se prijavi na ASF je verujem poštena i dobronamerna...pozdrav svima, goki0102

EDIT:

Poštovane kolege, taman sam se odjavio sa Foruma kad eto signala zvučnog, jel? sa tel. baterija je na 25% (circle) i crveni krug jel? I pogledam ja statistiku bat. kad ima šta i da vidim, 2d 1h 23m 14s...pogledao sam dobro nekoliko puta da vidim možda mi se učinilo, ali sve je ostalo tako...svaki poznavalac Androida zna šta to znači, jel? Pa stoga neću ni komentarisati ovo, samo ću reći da sam tel. koristio sasvim normalno, najviše ulasci na net, fb, twiter, blic, naravno nezaobilazni gmail, yt i prebacivanje spotova na fb...i tako, nekoliko poziva, 10-tak poruka...i još nešto vrlo bitno, to iz sopstvenog iskustva govorim...baterija ako se sporo puni, to je dobar znak, jer će sporo i da se prazni...ako se brzo puni, znači...znate već šta, jel? E, što se tiče signala mreže i tu imam novosti...pa upoznajemo se polako sa uređajem, jel? Ko ima problem sa mrežom, idite u podešavanja, bežične i druge mreže, pa imate opciju mobilne mreže, a imate i ispod nje opciju željeni podaci GPRS, to možete da štiklirate, to je korisno, dalje kad ste ušli u mobilne mreže imate gore prvu opciju prenos podataka, i to možete da štiklirate, roaming ne dirajte ništa, to vam je za međunarodne pozive, e dole ispod pri kraju imate opciju režim mreže, sad sam ja vratio to na GSM/WCDMA (auto.režim) (imate još i opcije samo 2g i samo WCDMA, isto vam mogu nekad zatrebati) ali ima jedna caka, da tako kažem, dole na kraju imate opciju Operateri Mreže, vrlo bitna opcija, i tu kad uđete imate više opcija, videćete i sami, a ja sam odabrao opciju VipSRB 3g (imate i opcije za Telenor mrežu, ali zašto bih ja tražio Telenor mrežu na Vipovom tel. to je smešno, a drugo nije ni principijelno...iako je Telenor moj zvanični operater, jel?, imate i opciju automatskog traženja mreže i td...imate i neke precrtane sa crvenim x-om to znači nije u funkciji, jel?) e moja je preporuka znači opcija VipSRB 3g i dobijate odgovor od sistema da ste registrovani na mreži, e onda izađete iz podešavanja i to vam je to...pa gledajte, prostim jezikom rečeno, i novim cipelama kad ih uzmete, jel? treba izvesno vreme dok ih razgazite...tako vam je isto i sa tel. zato ne budite grubi prema svom smartfonu Androidu iako ste svesni da on nije najbolji, a takođe budite svesni, da i od najboljeg ima bolji(!) pa zato budite zadovoljni svojim elektronskim ljubimcem...puno pozdrava svima, goki0102
Poslednji put menjao PAGZLY dana Čet Jul 12, 2012 6:08 pm, izmenjena samo jedanput
Razlog: SPOJENI POSTOVI
<<

sashinho_almighty

Korisnikov avatar

Android Početnik

Post Pet Jul 13, 2012 10:37 am

jel provalio neko kako da se oslobodi interna memorija? posle par instaliranih aplikacija imam samo 10tak mb slobodnog prostora. ono sto je moglo prebacio sam na memorijsku.
<<

ivman78

Android Početnik

Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 12:43 pm

Ima: 8 zahvalnica

Post Pet Jul 13, 2012 12:59 pm

sashinho_almighty je napisao:jel provalio neko kako da se oslobodi interna memorija? posle par instaliranih aplikacija imam samo 10tak mb slobodnog prostora. ono sto je moglo prebacio sam na memorijsku.

trajno mislim da nemoze bez root-a a privremeno ides na manage applications pa na running pa odatle pogasis aplikacije koje rade a netrebaju ti i oslobodi se memorija na neko vreme pa se te aplikacije kasnije opet same upale
ja tolko provalio za sad.
<<

Marcholinho

Android Novajlija

Pridružio se: Pet Jul 13, 2012 12:16 pm

Ima: 4 zahvalnica

Post Pet Jul 13, 2012 1:07 pm

Pozdrav svim forumasima...
Pošto sam nov ovde, imam par pitanja za Vas. Imam ovaj telefon, i 50mb internteta, ali stalno mi izlazi obaveštenje da veza ne može da se uspostavi. I na koji na čin mogu da ''ugasim'' nepotrebne aplikacije. Nadam se da me razumete.
Pozdrav
<<

akutasame94

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Sre Maj 30, 2012 7:33 pm

Podelio: 7 zahvalnica

Ima: 5 zahvalnica

Android uređaj: ZTE Blade 3

Post Pet Jul 13, 2012 5:29 pm

Marcholinho je napisao:Pozdrav svim forumasima...
Pošto sam nov ovde, imam par pitanja za Vas. Imam ovaj telefon, i 50mb internteta, ali stalno mi izlazi obaveštenje da veza ne može da se uspostavi. I na koji na čin mogu da ''ugasim'' nepotrebne aplikacije. Nadam se da me razumete.
Pozdrav

Trebalo bi da kada povuces odzgo na dole (s vrha) da se otvori notification bar, i tu imas pet ikonica, jedna je Data Conn. skraceno za Data Connection. Dno te ikonice bi trebalo da je zeleno, ako nije pritisni je jednom i sacekaj da pozeleni. Onda bi trebalo da radi. Govorim ti kako je na mom telefonu, jer sam ja slucajno iskljucio to i nisam mogao, ali sam se snasao.

Za zaustavljanje aplikacija imas u settings/applications/manage applications i gore medju cetiri ikone nadjes "running", kliknes tu i pokazace ti sve trenutno aktivne aplikacije, kliknes na neke i Force Close...

Ne znam da li radi Task Killer, ali ako radi imas i to...
<<

Marcholinho

Android Novajlija

Post Pet Jul 13, 2012 5:48 pm

akutasame94 je napisao:
Marcholinho je napisao:Pozdrav svim forumasima...
Pozdrav

Trebalo bi da kada povuces odzgo na dole (s vrha) da se otvori notification bar, i tu imas pet ikonica, jedna je Data Conn. skraceno za Data Connection. Dno te ikonice bi trebalo da je zeleno, ako nije pritisni je jednom i sacekaj da pozeleni. Onda bi trebalo da radi. Govorim ti kako je na mom telefonu, jer sam ja slucajno iskljucio to i nisam mogao, ali sam se snasao.

Za zaustavljanje aplikacija imas u settings/applications/manage applications i gore medju cetiri ikone nadjes "running", kliknes tu i pokazace ti sve trenutno aktivne aplikacije, kliknes na neke i Force Close...

Ne znam da li radi Task Killer, ali ako radi imas i to...

Probao sam to druze, ali i kada aktiviram Data Conn, isti problem se javlja!
Sto se tice zaustavljanja aplikacije, ja i nemam opciju force close. Ne znam sta sada da radim.
<<

Marcholinho

Android Novajlija

Post Pet Jul 13, 2012 5:54 pm

goki0102 je napisao:Poštovane kolege, evo primetio sam da ima mnogo pitanja koje interesuju Android novajlije...a mislim da im mogu pomoći bar da se odluče...Tel. je u globalu solidan, sada ne govorim o ceni (koja je uzgred budi rečeno, fantastična i ubiće mnoge smartfone jače) dakle, kod mene je bat. sada u boljem stanju, instalirao sam i batery defender, pored standardnih batery saver, ušteda baterije, batery monitor isl. zadnje pokazivanje statistike mi je 1d22h (opa) mada ruku na srce uz minimalno korišćenje od nekoliko SMS i ulasci na fb, twiter skidanje poneke aplikacije isl. što se tiče video poziva ja lično sam instalirao tango, uz opasku sistema da se aplikacija samo delomično poklapa sa sistemom, i još nisam isprobao tango iz prostog razloga što nemam skim...nemam sagovornika (eto, i to je moguće) ali ako neće tango, tu je fringo i možda još neki, moje mišljenje za skype je da malo više košta i da video pozivi nisu baš jeftini. Ali, ko voli nek izvoli...što se tiče gledanja TV-a, apsolutno je moguće, samo što ja to ne radim jer mnogo skida MB, to čak ne radim ni na PC-ju...ali opet ko voli nek izvoli...što se tiče gubljenja signala mreže, otkako sam uvažio delimično mišljenje gdina Ezia (hvala puno) i postavio na samo WCDMA, nemam nikakvih problema sa signalom...dakle, svima koji žele da kupe ovaj model preko Vip-a kažem da ne brinu...da je ovaj tel.jedan od jačih konkurenata skupim modelima, Samsung, HTC, LG, čak i iPhone...jer ako se uporedi odnos tehnički karakteristika i cene (!) ovaj tel.jednostavno ubija! Naravno, pratim i dalje šta se dešava s njim...puno pozdrava svima, goki0102

Da li mi mozes reci kako si skinuo sve te programe vezane za bateriju?
PrethodniSledeća

Povratak na Vip Droid XL / Alcatel OneTouch 991