Telenor Touch Plus iskustva i utisci

<<

VeljkoIlic1997

Android Novajlija

Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 5:12 pm

Podelio: 1 Zahvalnica

Ima: 0 Zahvalnica

Android uređaj: VIP Droid II / ZTE Avail

Android OS: 2.3 Gingerbread

Mobilni operater: Vip

ROM: Fabrički

Količina Androida: 0

Post Čet Maj 17, 2012 6:26 pm

Re: Telenor Touch Plus iskustva i utisci

Imam ovaj telefon! Telefon je ekstra za sve korisnike kojima ne treba previse, baterija traje 1 dan , NE LAGUJE U MENIJU! recimo Angry Birds radi bez uikakvog kocenja, sve u svemu za One Touch je Majkaaa!! Vredi te pare, perfektan dizajn, i DELUJE Cvrsto!! Brz , Srednja klasa android telefona! :D :) :) :)
<<

aZZo

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 8:28 pm

Ima: 409 zahvalnica

Android uređaj: ASUS Fonepad 7

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Mobilni operater: Telenor

ROM: Stock

Post Čet Maj 17, 2012 8:19 pm

I ja video ovaj telefon...iskreno...pre bih uzeo Skate nego njega. Mali je ekran.
ıllıllı ASUS FonePad 7 ıllıllı
<<

Marduk

Android Početnik

Pridružio se: Ned Apr 29, 2012 11:40 am

Podelio: 3 zahvalnica

Android uređaj: Huawei Ascend G300

Post Čet Maj 17, 2012 8:46 pm

VeljkoIlic1997 je napisao:Imam ovaj telefon! Telefon je ekstra za sve korisnike kojima ne treba previse, baterija traje 1 dan , NE LAGUJE U MENIJU! recimo Angry Birds radi bez uikakvog kocenja, sve u svemu za One Touch je Majkaaa!! Vredi te pare, perfektan dizajn, i DELUJE Cvrsto!! Brz , Srednja klasa android telefona! :D :) :) :)

U pravu si deluje cvrsto... Ali postoji razlika izmedju "deluje cvrsto" i "cvrst je"...
<<

millennium

Android Novajlija

Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 11:00 am

Podelio: 0 Zahvalnica

Android uređaj: - Još uvek nemam Android telefon -

Post Čet Maj 17, 2012 8:51 pm

i? sta na kraju? vredi li telefon ili ne? koliko sam ukapirao svi su odusevljeni izgledom, karakteristikama i cenom dok ga ne uzmu a posle sve je super samo je baterija njesra. ali koliko je njesra, mnogo, srednje ili bas bas???
<<

j361g4

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 9:50 pm

Podelio: 349 zahvalnica

Ima: 506 zahvalnica

Android uređaj: HTC One S

Android OS: 4.4 KitKat

Mobilni operater: MTS

ROM: oneplus one s

Količina Androida: 4

Post Čet Maj 17, 2012 8:54 pm

"Mama always said life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
"Mene, ako me se sete za Dan bezbednosti sete, a ako ne, nikom ništa, to je bila moja građanska dužnost. Najveće zadovoljstvo bit će mi misao da sam jednog čoveka izveo na pravi put"
<<

mileticmilan

Android Novajlija

Pridružio se: Sre Maj 16, 2012 10:18 pm

Android uređaj: LG Nexus 4

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Post Pet Maj 18, 2012 8:10 am

Kod:
Ovaj deo poruke je sakriven za goste. Molimo Vas da se ulogujete kako biste videli kompletnu poruku.

Kod:
Ovaj deo poruke je sakriven za goste. Molimo Vas da se ulogujete kako biste videli kompletnu poruku.
Evo ako nekoga interesuje detaljnije o telefonu... Samo na njihovoj verziji se nalazi baterija od 1500 mAh.
Ko ne zna engleski, imate google :D
Poslednji put menjao lesa0208 dana Pet Maj 18, 2012 11:12 am, izmenjena samo jedanput
Razlog: LINKOVI U CODE TAG!
<<

markonirs

Android Novajlija

Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 6:33 am

Ima: 16 zahvalnica

Android uređaj: Telenor Touch Plus / ZTE Vivacity Blade 2

ROM: 2.3.5 i ICS 4.0.4

Post Sub Maj 19, 2012 5:01 pm

Evo jos jedno misljenje o telefonu, i trebalo bi da bude relevantno posto se sa android telefonima druzim vec par godina i promenio sam bar 6-7 telefona na ovoj platformi. Telenor Touch Plus posedujem nedelju dana, a pre njega sam imao (nabrojacu hronolski zadnjih par modela), Samsung Galaxy I, Motorolu Defy, HTC HD2....

E sad, gde je tu mesto ovom modelu, pa recimo negde u klasi Motorola Defy, telefon ima solidan procesor na 800 MHz, manje visa brzina nije losa, aplikacije se lepo pokrecu, ne baguje u radu. Kolicina RAM-a od 512 MB je sasvim ok i u rangu je sa nabrojanim modelima. Svakako preporuka instalacije Task killera za oslobadjanje ram-a stoji. Rezolucija ekrana je odlicna 480 x 800, slika je odlicna i sasvim zadovoljavajuce ostrine. Kamera solidna, za slikanje u prirodi sasvim ok, ako zelite slikati u kuci preporucujem nabavku kvalitetnijeg mobilnog telefona ili jos bolje digitalnog aparata. Baterija je sasvim ok, u rangu sa nabrojanim modelima telefona, konkretno, uz par sati wifi-a, malo surfovanja po netu, par poziva i nekoliko poruka izgurace dva dana, ako zgazite na gas i zelite vise opet ce vas ispratiti sigurno jedan dan.
Da sve ne bude bez mane, pobrinuo se mali mali kinez na proizvodnoj traci pa je ovom modelu stavio previse malo prostora za aplikacije (malo je ovde kumovao i Telenor sa svojim romom), znaci ne smijete se previse opustiti sa instalacijom aplikacija jer ce te brzo doci u situaciju da dobijete obavestenje o nedostatku prostora. Ono sto moze da resi ovaj problem je naravno flesovanje telefona i ubacivanje "divca" roma i problem sa prostorom je resen. Mozete bez ovoga donekle ublaziti problem instalacijom aplikacije App to SD i sve aplikacije kod kojih je to omoguceno preusmeriti na SD karticu.

I na karaju zakljucak, telefon je sasvim OK, moglo bi se reci neka dobra srednja klasa telefona, nije Samsung Galaxy I, niti HD2 ali nije ni drasticno losiji od njih, otprilike me podseca na Motorolu Defy sto nikako nije lose.
Ne slazem se sa gore iznetim u pogledu cvrstine, ovo je sasvim dobar model, telefon lepo lezi u ruci, cvrst je ne krcka pri radu niti se bilo sta pomera (bar nakon prve nedelje, za dalje cu videti). Velicina ekrana je takodje dobra, ali kada je rec o dimenziji i velicini ekrana tu mali kinez nije lutao pogledajte karakteristike iPhone 4 i videcete da je u milimetar isti, znaci isli su na provereno i dokazano.
Moja ocena od 1 do 5 je .......4.
Svakako ga preporucujem osim ako imate dovoljno novca za Samsung Galaxy II ili iPhone 4, onda slobodno zaboravite da ste ikada culi za Telenor Touch Plus. Pozdrav svima....

Jedna mala dopuna, kada je u pitanju baterija ovog telefona. Posle dvadesetak dana koriscenja moram reci da me odusevila. Uz 3-4 poziva dnevno, po sat vremena koriscenja wifi-a za surfovanje i mozda pola sata dnevno 3g mreze, naravno i ponekog sms-a izdrzala je cela 3 dana, tacnije nakon 65 sati baterija je pala na 5% pa sam telefon prikljucio na struju.
Poslednji put menjao markonirs dana Sre Maj 23, 2012 4:21 pm, izmenjena samo jedanput
<<

homericus

Android Novajlija

Pridružio se: Sre Maj 02, 2012 12:15 pm

Post Ned Maj 20, 2012 1:31 pm

Da se nije pojavio Havajac g300 ja bi se upecao, sad već...

Pitam se samo da se u skorije vreme ne napravi još veći pomak u performansama, i da cene ne padnu na još podnošljiviji nivo?

Iskreno neki desktopovi po osobinama zaostaju za ovim čudima.
<<

axel

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 9:40 pm

Ima: 7 zahvalnica

Android OS: 4.0 Ice Cream Sandwich

ROM: CM9

Post Ned Maj 20, 2012 4:18 pm

Cene ce tesko da padnu u naredne 2 godine,posto je vec sve dostiglo maximum.Mislim,sta je sledece,okta-core na telefonu ? malo preterano :laugh: A hawajac je definitivno bolji od ovog...
<<

Rostilj xD

Korisnikov avatar

Android Profesor

Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 12:18 pm

Podelio: 149 zahvalnica

Ima: 186 zahvalnica

Post Ned Maj 20, 2012 7:17 pm

I cena mu je bolja xD
Nemam više android telefon. Molim vas da me ne kontaktirate preko pp-a i sličnog jer ne mogu da vam pomognem. Hvala. :)
<<

axel

Korisnikov avatar

Android Geek

Post Ned Maj 20, 2012 9:13 pm

Upravo tako :D Mislim da za ove pare trenutno nema bolje od T+
<<

100jke

Android Novajlija

Pridružio se: Sre Maj 23, 2012 3:27 am

Post Sre Maj 23, 2012 10:24 pm

Juce sam uzeo telefon na paket prenesi i surfuj 500, ok je za moje neke potrebe... Malo poruka, poziva i da procitam nesto na netu. Bateriju sam svukao za dan al posto mi je ovo prvi android kapiram da tako to ide, drndanje maksimalno prvih par dana. Baterija me ne brine ali me brine los zvuk prilikom razgovora. Jeste da je bio pojacan na maksimum ali to uopste nije jak zvuk a pritom dolazi do neke distorzije zvuka, dakle cuje se krcanje neko tokom razgovora. Kad ga smanjim onda se dosta slabije cuje, nema tog zvuka ali je tesko voditi razgovor pogotovo ako ste napolju. Da li neko ima ovaj problem?
Nasao sam i jedan mrtav pixel, nije da cepidlacim al ono... nervira me :S
Sem toga nemam zamerki, cini mi se odlican telefon za te pare!
<<

axel

Korisnikov avatar

Android Geek

Post Čet Maj 24, 2012 4:32 pm

Vrati ga u Telenor,zbog mrtvog pixela moraju da ti zamene ekran ili ceo telefon...
<<

aaccaa89

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Ned Okt 23, 2011 4:25 pm

Podelio: 4 zahvalnica

Ima: 6 zahvalnica

Android uređaj: LG Nexus 4

Post Pet Maj 25, 2012 11:53 am

axel je napisao:Vrati ga u Telenor,zbog mrtvog pixela moraju da ti zamene ekran ili ceo telefon...

Bojim se da garancija ne priznaje ispod 6 mrtva piksela.
<<

eminstein

Korisnikov avatar

Android Početnik

Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 1:13 pm

Podelio: 5 zahvalnica

Android uređaj: LG Nexus 5

Post Sub Maj 26, 2012 2:26 pm

danas uzeo, ovo mi je prvi android telefon. sta preporucujete da ubacim od aplikacija iz one kategorije "automation"? one zezalice sto ga kao ubrzaju, oslobode ram, itd...
PrethodniSledeća

Povratak na Telenor Touch Plus / ZTE Vivacity Blade 2