ZTE Blade G utisci i informacije

<<

Gargamel

Android Geek

Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 2:23 pm

Podelio: 4 zahvalnica

Ima: 11 zahvalnica

Android uređaj: ZTE Blade G

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Mobilni operater: Telenor

ROM: Fabrički

Količina Androida: 0

Post Pon Jul 01, 2013 12:38 am

ZTE Blade G utisci i informacije

Uzeo sam telefon pre neki dan u Telenoru za 1din u jeftinoj tarifi (neka akcija) sto je u startu veliki plus za ovaj telefon jer je pristupacan i za obicne smrtnike.

Na prvi pogled u ruci deluje kao jeftina igracka, sto i jeste, kvalitet izrade je prosecan ali nema nikakvih pucketanja i skriputanja maske, sve fino lezi na mestu. Tezina telefona je 140g sto se ne bi moglo reci na osecaj u ruci jer je tezina odlicno rasporedjena i deluje jako lagano u ruci.

Ekran je 4.5" ali posto nema nijedno fabricko dugme ekran se skracuje na nekih 4.3" + touch dugmad za back, home, history. Ekran je rezolucije 854x480, ugao vidljivosti je veoma dobar, telefon ima senzor svetlosti i prilicno dobro procenjuje i namesta osvetljenje ekrana.

Sto se tice brzine rada jedina mana je RAM memorija koja je 512 mb i lako se napuni jer jedan deo zauzima fabricki ROM ali se uz blokiranje nekih ugradjenih aplikacija problem i programima za ciscenje memorija (memory booster pro) punjenje RAM memorije lako izbegava. Procesor je dual-core na 1.2 GHz i telefon radi stvarno brzo, nema stucanja pri scrol-u i sve radi prilicno glatko.

Kamera je 5mpix sa blicom i autofokusom i s obzirom da je ovo telefon a ne fotoaparat, radi dobro, na svetlu su slike jasne i lepe a u mraku blic sasvim zadovoljavajuce obavlja svoj posao. Video se snima u max rezoluciji od 480p, sto znaci da nema hd snimka, ali snimak je dobar, slika jasna, nezamucena i za tu rezuluciju sasvim lepa, boje su jasne.

Zvuk pri razgovoru je nesto slabiji, sagovornik se sasvim lepo cuje ali dosta tiho, i to je po meni najveca mana ovog telefona za sad, u tezim uslovima (bucna prostorija ili slicno) je dosta tesko cuti sagovornika, dok te on cuje sasvim dobro i mikrofon tu odradjuje svoj posao pristojno. Zvucnik za muziku i zvono je sa zadnje strane i daje jasan i dovoljno glasan zvuk, tu nemam nijednu primedbu. Zvuk pri snimanju je blago receno ocajan, takodje i u video snimcima, cuje se sve ali je kvalitet ocajan.

GPS radi stvarno zadivljujuce, instalirao sam iGO my way navigaciju i lokaciju u zatvorenom prostoru pronadje za 5-6 sekundi, a na otvorenom jos brze, sto je po meni fenomenalno. Takodje je i precizan GPS.

Memorija telefona nije zadivljujuca ali je dovoljna, za aplikacije je obezbedjeno 1 GB prostora a za eksternu memoriju telefona 1.4 Gb sto je po meni sasvim dovoljno a naravno moze se ubaciti i micro sd kartica do 32 GB

ROM je 4.1.2 i do sada nisam primetio nijedan bug, sve radi bez problema.

Baterija je 2000 mah i posle prvog punjenja mi je izdrzala nekih 22-23 h uz konstanto ukljucen mobilni net, par sati ukljucen wifi, instaliranje mnogo aplikacija, surfovanje i konstantno cackanje (nova igracka pa se izivljavam) i verovatno moze i do 2 dana da izdrzi uz neko optimalno koriscenje i mislim da sasvim dobro drzi s obzirom na velicinu ekrana i jacinu procesora. Jedina mana baterije je ta sto je u sklopu sa telefonom i ne moze se izvaditi pa je za zamenu baterije potrebno nositi telefon u servis, ali nadam se da do toga nece ni doci :)

Na nekim forumima sam procitao da se telefon pregreva sto se meni za sad nije desilo, greje se kao i svaki drugi telefon a vidjao sam telefone koji se i jace greju, i ja za sad sa tim nisam nikakav problem imao ali je moguce jace zagrevanje pri jakim igricama ali posto ne igram igrice na telefonu nemam taj problem :)

Ukratko, telefon je po meni vise nego dobar u low cost varijanti, kao sto kazu, koliko para toliko muzike, i po meni za pare za koje sam ga uzeo ovaj svira jako dobro :)

Cekam da developeri krenu da rade sa ovim telefonom i da se pojavi bezbedan root i custom rom ali sam zadovoljan i sa ovim sto imam :)
<<

neogeo

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 6:48 pm

Podelio: 0 Zahvalnica

Ima: 4 zahvalnica

Android uređaj: Alcatel OT Idol 6030

Mobilni operater: MTS

Post Pon Jul 01, 2013 5:49 am

Re: ZTE Blade G utisci i informacije

Apsolutno se slažem sa svim stavkama tvog izlaganja sa opaskom na jačinu zvona koja i kada se namesti na max., po meni, nije dovoljna.

Što se tiče Custom ROMa načekaćemo se ako ga uopšte i bude bilo obzirom da nisam našao pandan ovom telefonu a ZTE ga radi samo za Telenor :( pa sam im napisao Support email sa potrebom za WorldWide ROMom za ovaj fon. Čeka se odgovor.

Napraviće se slično nje..a kao za ZTE Grand X :( bez ikakvog razloga...
<<

Punky

Korisnikov avatar

Android Profesor

Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 10:13 am

Podelio: 132 zahvalnica

Ima: 142 zahvalnica

Android uređaj: - Nije u listi -

Mobilni operater: Vip

ROM: Stock...

Post Pon Jul 01, 2013 8:25 am

Usko grlo mu je ram, definitivno...

I ako ce te da mi verujete na rec, alcatel 6030X duplo brze radi sve i sve radi glatkije nego na ovom telefonu...na ZTE Blade G stuca android, a sa obzirom da taj telefon ima moj otac, a ja ga cackao u tri navrata po 10 min a u dva navrata se sam restartovao, nisam siguran sta da kazem za softver...OT 6030X imam vec dva i kusur meseca (ako se ne varam, nisam siguran) i nikad mi se nista slicno nije desilo.... Ostalo je fenomenalno na Blade G, ali da ima giga rama, uh, bio bi vrh...
Rutovao bih i televizor, ali ko zna kako se rutuje Ei Nis? :)
<<

neogeo

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Pon Jul 01, 2013 8:35 am

Pa Idol je klasa iznad ovog plastikanera, međutim Blade G završava i zadovoljava većinu potreba osrednjeg korisnika.
<<

Gargamel

Android Geek

Post Pon Jul 01, 2013 2:49 pm

Tacno, slazem se za taj Alcatel Idol da je bolji i brze radi ali je zato i mnogo skuplji i bukvalno visa klasa od ovog telefona :) Sto se tice stucanja i restartovanja nemam problema, nijednom mi se telefon nije restartovao mada nisam ni igrao zahtevnije igrice, a verovatno i necu, a taj problem mozes tvojem tati da resis jednostavno, instaliras mu memory booster pro (pitaj google ;) ) ili neki slican program koji ce automatski da mu prazni ram i gasi pozadinske aplikacije, cisti cash memoriju...
Takodje u menadzeru aplikacija mozes da nepotrebne ugradjene aplikace iskljucis (desable/onemoguci) jer ih ne mozes obrisati ali ces tako bar spreciti da se one pokrecu u pozadini i zauzimaju ram memoriju. ja sam na taj nacin iskljucio: browser (koristim Chrome), Deezer, Dobre stvari, Facebook(idem preko Chroma i tamo), Full share, Google+, Maps (koristim iGO navigaciju, opet pitaj google), News & weather (koristim weather2umbrella), Talk, Telenor marker, TouchPal French i German, Twiter, User Dictionary, Zte Clock i Zte Search i tako oslobodio ram za aplikacije koje koristim :)

Sto se tice male ram memorije, kad se pojavi bezbedan root to ce nam biti spas jer postoje nege fore da se iskoristi pun ram jer trenutno sistem uzima jedan deo za svoj ram, takodje ce se root-om omoguciti i swap memorije, tj da se interna memorija pretvori u virtuelnu ram memoriju.

Koliko znam ovaj telefon se ne pravi samo za telenor nego je nov i ne toliko popularna marka pa se sporo siri po svetu, u Evropi ako se ne varam za sad ga ima samo na Balkanu i u Austriji a uskoro treba da se pojavi i u Francuskoj, Spaniji... Posle toga verovatno u Juznoj Americi jer su i oni sirotinja kao i mi pa vole jeftine telefone a Brazilci dosta rade oko rootovanja i custom rom-ova :)

Videcemo, za pocetak bice super kad se pojavi bezbedan nacin za root, za sada sam nasao nesto sto nije sigurno da uspeva svaki put :)
<<

neogeo

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Pon Jul 01, 2013 2:58 pm

Ja baš htedoh da uradim root sa Rootsrbija pa koliko kontam ne preporučuje se ta verzija ili šta???
<<

Ezio

Korisnikov avatar

Android Vrednica

Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 4:47 pm

Podelio: 25 zahvalnica

Ima: 78 zahvalnica

Post Pon Jul 01, 2013 3:21 pm

Mislim da ta verzija nije ok ljudi se u komentarima zale.
Ja sutra uzimam ovaj fon,danas ga nije bilo u telenoru valjda se prodao.Hteo sam galaxy s advance ali eto i on ode....
Sad za ram ce mo videti.

@ Gargamel
Ja dans idoh da raskinem ugovor u vipu i rekose mi da moram jos jedan mesec pride da koristim telefon i da placam racun :o Kako ti rece da si dobio taj mesec za dzabe?
<<

Gargamel

Android Geek

Post Pon Jul 01, 2013 3:44 pm

@neogeo
To na root srbija nemoj da gledas, to je za verziju za kinesko trziste koja je Blade G V880 i ima ICS a ovo u Telenoru je Blade G V5.0 i ima 4.1.2 sistem i u nekim stvarima se razlikuju i koliko vidim taj root ne radi za ovaj telefon.

@Ezio
Galaxy S Advance se nece ni pojavljivati verovatno vise u Telenoru, problemi sa uvoznikom valjda, tako su mi rekli u Telenoru, isto tako jedno duze vreme nece biti ni Telenor smart hd i hd 2 ili kako se vec zovu.

Ja sam poslednjeg dana ugovora otisao u vip i potpisao prekid saradnje ili sta vec, tj da necu dalje koristiti njihovu uslugu po isteku ugovora, i rekli su mi da ovaj mesec moram do kraja da koristim i platim tj jun jer je obracunski period pa pocetku meseca, a rekli su da imam besplatno naredni mesec (jul) moju tarifu (postpaid 325) ali da ne smem da prekoracim minute i poruke i mb. Ako si produzavao ugovor u vip-u tj ako ti to nije bio prvi ugovor moguce da si ranije produzio da su ti ubacili taj mesec jos, tj na 25 meseci ugovor. ako nisi onda ne znam, idi i svadjaj se s njima :D
<<

meso87

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 2:35 pm

Podelio: 21 zahvalnica

Ima: 8 zahvalnica

Android uređaj: Samsung Galaxy S 2

Android OS: 4.4 KitKat

Post Pon Jul 01, 2013 4:52 pm

pozz! ja sam nesto guglao, ustvari vec par dana to radim :D i naleteo sam na neke recenzije o njemu iz Madjarske, i nasao na tubu video na Grckom i mislim da je jedan na Brazilskom, tako da kontam i nadam se da ce se naci neki dobar dev pa da resi bar taj root ako ne i neki custom rom :)
<<

margityu

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 4:18 pm

Podelio: 7 zahvalnica

Ima: 13 zahvalnica

Android uređaj: Huawei Ascend G630

ROM: Stock B127

Količina Androida: 6

Post Pon Jul 01, 2013 9:14 pm

I ja sam uzeo ovaj telefon prošle nedelje na ugovor,telefon je sasvim ok.Neisprobavajte rutovanje sa postojećim programima pošto sam ja isprobao sve moguće i nemoguće programe za rutovanje i nijeda ne prolazi,dva ili tri programa uspu da instaliraju SuperUser,mada to možete i sa Markete da uradite al kad dođe do onog koraka gde treba da se ugura onaj malecki "su" fajlić u sistemski folder xbin,tu nešto neprolazi.A što se kamere tiče,videh komentar da snima "samo" u 480p rezoluciji nije tačno,skinete lepo sa neta LG Camera Pro i lepo u podešavanjima podesite rezoluciju 1280x720,codec na h.264 file extension na mp4 bitrate ispod 1MB i telefon snima video fajl u 720p.
Prvi android HTC Wildfire-vadio mu dušu uzduž i popreko
Drugi android Huawei G300 isto prolazio ko prethodnik,završio kod supruge.
Treći ZTE Blade G sa kojim se patim kao i ostali supatioci,pošto nema CUSTOM ROM-ova za njega.
Trenutno Huawei Ascend G630
Sledeća

Povratak na ZTE Blade G