Sony Ericsson X10 mini

<<

edi4

Android Novajlija

Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 12:54 am

Podelio: 0 Zahvalnica

Ima: 0 Zahvalnica

Telefon: Sony Ericsson X10 mini pro

Android OS: 2.0/2.1 Eclair

Mobilni operater: MTS

Post Uto Apr 12, 2011 1:28 am

Sony Ericsson X10 mini

dobio sam Sony Ericsson X10 mini i sve sto znam je da zovem i da saljem poruke !

zanimam me par stvari...

prvo video sam u telefonu da imam 2.1 verziju u telefonu da li trebam daradim neki apdejt i da li moze da se radi posto npr ja imam iphone i kada bi uradio zakljucao bi mi se telefon..ne znam kako to ovde ide...

da bi koristio market treba mi neki accaunt? i jel moze da se napravi preko kompa posto me varles zeza

kad hocu da se konektujem na varles nadje mi mrezu ali nesto zeza sa ip adresom tako mi je bilo i na iphonu ali tamo sam nasao opciju gde mogu da promenim adresu ako razumete sta hocu da kazem.. dok ovde te opcije nema ili ja ne mogu daje nadjem?

i sto se tice aplikacija posto nemam sad taj acc za market i ne mogu da udjem jer nemam varles da li postoje neki sajtovi za skidanje aplicakija za android i da li mogu da se ubace samo da povezem telefon sa usb-om i da ubacim neke programe, igrice nije ni bitno sta ili mora na neki drugi nacin???

znam da sam ubio sa ovim pitanjima ali puno bi mi znacilo da znam ove osnovne stvari posto bas ne znam nista .... :) :) :)
<<

aZZo

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 8:28 pm

Podelio: 1 Zahvalnica

Ima: 408 zahvalnica

Telefon: ASUS Fonepad 7

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Mobilni operater: Telenor

ROM: Stock

Post Uto Apr 12, 2011 5:38 pm

Re: Sony Ericsson X10 mini

Na brzinu.

1. Za verziju ne znam, ali znam da ako je oficijelni update, neće ti zaključati telefon.

2. za market ti treba GMAIL nalog. Odeš na google i samo se registuješ

3. na tvom telefonu nema opcija proxy, to za podešavanje mreže

4. preko marketa skidaš direktno na telefon ako ti je telefon takodje povezan na internet. a imaš warez sajtove (4shared) tu moraš prebaciti na telefon pa pokrenuti preko telefona instalaciju.
ıllıllı ASUS FonePad 7 ıllıllı
<<

edi4

Android Novajlija

Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 12:54 am

Telefon: Sony Ericsson X10 mini pro

Android OS: 2.0/2.1 Eclair

Mobilni operater: MTS

Post Pet Apr 15, 2011 1:59 pm

e hvala ti puno...dosta si mi pomogao i ovako sve sam s razumeo... koja glupost nema proxy..posto nema porxy onda nista od tih aplikacija sa marketa..barem ne dok sam kuci, a da li mozes da mi malo objasnis samo kako to preko kompa da ubacujem aplikacije i kako posle da instaliram preko telefona, jel to bas komplikovano?
<<

aZZo

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Post Uto Apr 19, 2011 3:39 pm

Sa marketa ideš direktan download na telefon. odeš na
  Kod:
Ovaj deo poruke je sakriven za goste. Molimo Vas da se ulogujete kako biste videli kompletnu poruku.
,uloguješ se sa svojim google nalogom, izaberešš telefon i sve podesiš tamo šta treba. Kad završiš to sve, vratiš se na market i na bilo koju aplikaciju da klikneš i izabereš pojaviće ti se link INSTALL pored ili ispod. Tako da samo treba da klikneš na to install, pojaviće ti se provera da li je aplikacija kompatibilna sa tvojim uređajem i posle ideš ok ako jeste i download automatski počinje na telefon.
Napominjem da ti i telefon mora takodje biti povezan na internet!!!

A na kompu, skidaš sa tih Warezz sajtova, 4Shared, Rapidshare,Mediafire. Kad skineš aplikaciju na komp, moraš povezati telefon i komp i izabrati opciju Disk drive. Pojaviće ti se u My Computeru ili autorun će odmah izbaciti novi uređaj. Skineš aplikaciju na komp pa prekopiraš na karticu telefona. Odeš u podešavanja telefona, pa u APPLICATION pa izabereš opciju UNKNOWN SOURCES da bi mogao instalirati.
Posle trebaš sa File managerom (preporučujem da se prvo sa telefonom konektuješ na market i skineš ASTRO FILE MANAGER jer kroz njega ulaziš na memorisku karticu.
Posle samo nadješ aplikaciju.APK gde si je prekopirao i pokreneš i ona će se sama instalirati.

Nadam se da sam pomogao.

poZZ
<<

mightyoutlaw

Android Novajlija

Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 11:45 pm

Telefon: HTC Desire HD

Android OS: 2.3 Gingerbread

Mobilni operater: Vip

ROM: Fabrički

Post Pet Apr 29, 2011 11:46 am

Da li zna neko da mi kaze kako se na ovom telefonu podesava da sa marketa programi i igre budu insralirane na SD a ne na memoriju telefona?
<<

aZZo

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Post Ned Maj 01, 2011 10:21 am

Da bi omogućio instalaciju direk'no na SD potreban ti je ROM koji podržava EXT particiju koju kreiraš kroz ROM manager. Ali to je mnogo komplikovano tako da predlažem ovu soluciju.

Skini sa marketa aplikaciju App 2 SD Free i instaliraš, pokreneš i App će ti napraviti listu čitavih instaliranih aplikacija u telefonu. Imaš gore tri menija, MOVABLE, ON SD CARD, PHONE ONLY. Pod movable, te aplikacije se mogu prebaciti na SD. On sd card, tu su app koje su prebačene i phone only su app koje moraju biti na telefonu instalirane.

Tako, pod MOVABLE, klikneš na određenu app koju oćeš da prebaciš na SD, i pod Storage, desno imaćeš dugme Move to SD card. To stisneš, malo sačekaš i app je prebačena.

Napomena. Originalna aplikacija ostaje na memoriji telefona, a ostali deo se prebacuje na karticu, pa da te ne zbuni to. To tako mora.
<<

mightyoutlaw

Android Novajlija

Post Ned Maj 01, 2011 6:27 pm

Hvala, nemogu da verujm da je SE napravio android telefon sa samo 128mb memorije a pritom ne podrzava istalaciju na SD?
<<

aZZo

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Post Ned Maj 01, 2011 7:06 pm

Instalacija ne zavisi od marke i vrste telefona već od operativnog sistema.
<<

mightyoutlaw

Android Novajlija

Post Ned Maj 01, 2011 8:54 pm

aZZo je napisao:Instalacija ne zavisi od marke i vrste telefona već od operativnog sistema.

Sve je to OK ali kada iz SE znaju za tu manu androida zasto su stavili toliko malu memoriju......mada ne mogu da verujem da cak ovu opciju instalacije na SD imaju Bada i Symbian!!!!!
<<

aZZo

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Post Pon Maj 02, 2011 1:19 pm

aZZo je napisao:Da bi omogućio instalaciju direk'no na SD potreban ti je ROM koji podržava EXT particiju koju kreiraš kroz ROM manager. Ali to je mnogo komplikovano tako da predlažem ovu soluciju.

Ova vrsta instalacije je mnogo bolja. Na SD kartici se napravi nova particija, možeš sam da unosiš veličinu, npr 1GB ako imaš veću karticu i sve se tu automatski smešta. Jedino Widgeti i neke aplikacije idu na telefon. Ovako preko app2sd moraš sam da prebacuješ.
Sledeća

Povratak na Sony Ericsson X10 mini pro