Huawei Ascend G300 specifikacija

<<

djuroue

Korisnikov avatar

Android Profesor

Pridružio se: Pon Jan 03, 2011 11:31 am

Podelio: 179 zahvalnica

Ima: 245 zahvalnica

Telefon: Alcatel OT Idol 6030

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Mobilni operater: Vip

ROM: Stock

Post Sre Jul 18, 2012 1:11 pm

Re: Huawei Ascend G300 specifikacija

Vojin je napisao:Koristim ga par dana, još sam na nivou snalaženja, nemam neke ozbiljne zamerke, a i verujem da su te manje zbog mog lošeg poznavanja androida a ne samog aparata.
Ipak, čini mi se da mu treba malo više vremena da vertikalni ekran prebaci u horizontalni kod poruka, i ponekad treba baš ozbiljno pritisnuti one dugmiće ispod ekrana (povratak konkretno).
U dilemi sam - lepo je to što me obaveštava da imam notifikaciju ili poruku na Fejsu, ali opet me smara da svaki čas se logujem i to skidam sa dnevnog reda. Naročito kad se dopisujem s nekim na kompu, pa posle vidim da mi telefon prijavlju tih ''novih'' deset Fejs poruka.
Uzgred, znači li sve to da je on stalno na netu ili mi ta obaveštavanja stižu mimo potrošnje mojim MB iz paketa (provera njihova znam da skida).
I još jedno pitanje - u njemu su Mape i Navigacija. Odlično se pokazala u Nišu, ali me znima da li je ta verzija koju sam već gotovu našao u telefonu varijanta skidanja sa neta ili komunikacije sa satelitima bez potrošnje interneta?
Veliko vam hvala.

U pravu si za rotiranje ekrana iz jednog u drugi režim, jeste malo sporije.

Možeš da isključiš mobilni internet ako nećeš da ti bude na netu non stop (settings, wireless & networks, mobile networks, deštikliraš "data enabled"), a mislim da ako isključiš opciju koja se zove "enable always on mobile" (a koja se nalazi tamo u settings, wireless & networks, mobile networks) prestaćeš da dobijaš notifikacije u realnom vremenu, a samim tim dobićeš malo više na bateriji. To ti daje odgovor da je telefon non stop na netu dok je štiklirana opcija "data enabled".

Mape i navigacija koje su u telefonu komuniciraju sa satelitom ali skidaju dodatne mape sa interneta koje skladišti na memoriju telefona. Preporuka je da skineš Igo ili Motonav sa mapama i da instaliraš te programe. Rade bez internet konekcije.
<<

Vojin

Android Novajlija

Pridružio se: Ned Jul 01, 2012 6:06 pm

Podelio: 2 zahvalnica

Ima: 0 Zahvalnica

Telefon: Huawei Ascend G300

ROM: Fabrički

Post Sre Jul 18, 2012 9:01 pm

To isključenje jeste rešenje. Mada, kad god poželim na net, moram prvo da idem u te opcije i štikliram, pa onda na Fejs ili šta mi već treba. Stara Nokia je znala da te automatski uloguje kad otkucaš stranicu i diksonektuje kad se skineš. Da li je moguće da ovde nema srednjeg rešenja? Da inače ne bude on line, ali kad kliknem na ikonicu Fejsa ili Gugla odmah ide na net, a ne prvo da podešavam opcije.
To sam mapama mi nije jasno. Ja sam poslom mesečno i dva - tri grada. Znači li da je on sada skinuo Niš i kad god bude ovde on će moći da koristi svoje podatke o tom gradu, a ne iznova da ih skida sa neta? Računam, lakše mi je da povremeno na isti način ka juče skidam gradove u koje idem, pa ću ih vremenom svakako nakupiti, nego sad da skidam celu Srbiju ili koja je već oblast moguća.
<<

djuroue

Korisnikov avatar

Android Profesor

Post Sre Jul 18, 2012 9:18 pm

Vojin je napisao:To isključenje jeste rešenje. Mada, kad god poželim na net, moram prvo da idem u te opcije i štikliram, pa onda na Fejs ili šta mi već treba. Stara Nokia je znala da te automatski uloguje kad otkucaš stranicu i diksonektuje kad se skineš. Da li je moguće da ovde nema srednjeg rešenja? Da inače ne bude on line, ali kad kliknem na ikonicu Fejsa ili Gugla odmah ide na net, a ne prvo da podešavam opcije.
To sam mapama mi nije jasno. Ja sam poslom mesečno i dva - tri grada. Znači li da je on sada skinuo Niš i kad god bude ovde on će moći da koristi svoje podatke o tom gradu, a ne iznova da ih skida sa neta? Računam, lakše mi je da povremeno na isti način ka juče skidam gradove u koje idem, pa ću ih vremenom svakako nakupiti, nego sad da skidam celu Srbiju ili koja je već oblast moguća.

Nađi na marketu aplikaciju APN on off, to je widget koji stoji na početnom ekranu i jednostavnim klikom na njega, on pali mobilni net ili gasi, te nema potrebe za ulaženjem tamo u opcije mobilnog interneta.

Što se tiče navigacije, opet ti preporučujem da koristiš neku od one dve, mnogo su bolje, korisnije i grafički su superiornije od mapsa ...
<<

PAGZLY

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 10:07 pm

Podelio: 8 zahvalnica

Ima: 2947 zahvalnica

Telefon: - Nije u listi -

Post Sre Jul 18, 2012 9:31 pm

djuroue je napisao:Nađi na marketu aplikaciju APN on off, to je widget koji stoji na početnom ekranu i jednostavnim klikom na njega, on pali mobilni net ili gasi, te nema potrebe za ulaženjem tamo u opcije mobilnog interneta.

Što se tiče navigacije, opet ti preporučujem da koristiš neku od one dve, mnogo su bolje, korisnije i grafički su superiornije od mapsa ...
1. Pročitajte pravila Foruma!
2. Pročitajte forum pre nego što postavite pitanje!
3. PRIVATNE PORUKE SU MI ISKLJUČENE, sve što vas interesuje pitajte na forumu!

1 3 5

├┼┼┐ アンドロイドセルビア

2 4 6 R
<<

mongoose

Korisnikov avatar

Prijatelj Foruma

Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 9:53 am

Podelio: 1 Zahvalnica

Ima: 23 zahvalnica

ROM: 4.1.2 Shendu

Post Sre Jul 18, 2012 9:32 pm

Ako nisi menjao rom kad spustiš notification bar imaš onaj "power bar" na kome imaš sve potrebne "prekidače" (BT, Wi-fi, data traffic itd), možeš da ga pozoveš od gore sa bilo kog ekrana, odlično radi posao. Ako ga ne vidiš isključen ti je u podešavanjima.
<<

Vojin

Android Novajlija

Pridružio se: Ned Jul 01, 2012 6:06 pm

Podelio: 2 zahvalnica

Ima: 0 Zahvalnica

ROM: Fabrički

Post Čet Jul 26, 2012 1:07 pm

Kolika je najveća spoljna memorijska kartica koja se može ubaciti u njega i gde mogu da je nađem?
<<

j361g4

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 9:50 pm

Podelio: 301 zahvalnica

Ima: 485 zahvalnica

Telefon: HTC One S

Android OS: 4.4 KitKat

Mobilni operater: MTS

ROM: TwistedCat 4.4.2

Post Čet Jul 26, 2012 1:16 pm

najveća podržana za njega je microsd 32GB, a možeš da ih kupiš u bilo kojoj malo bolje opremljenoj comp radnji. Samo ne uzimaj više od class 8, nema smisla. Čak mislim da je i class 6 dovoljna za taj fon, i da više od toga ne može da hendluje a da se primeti razlika.
"Mene, ako me se sete za Dan bezbednosti sete, a ako ne, nikom ništa, to je bila moja građanska dužnost. Najveće zadovoljstvo bit će mi misao da sam jednog čoveka izveo na pravi put"
<<

warlock_sm

Android Početnik

Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 1:34 pm

Podelio: 0 Zahvalnica

Ima: 1 Zahvalnica

Telefon: HTC Wildfire

Android OS: 2.3 Gingerbread

Mobilni operater: Telenor

ROM: cyanogen

Post Pet Jul 27, 2012 12:25 pm

goki0102 je napisao:Poštovane kolege, rekao sam da se neću više javljati za diskusiju po ovoj temi, ali odgovaram gdinu Vojinu i gdinu pejicgoranu, jer mislim da oni daju kvalitetne diskusije, bez strasti i nekulturnih opaski...Dakle, trenutno na tržištu Androida dominira Vip, sa svoja 3 jeftina a vrlo kvalitetna modela: Huawei Ascend G300, ZTE Skate 4.3" i Vip Droid XL/Alcatel OT 991Play...G300 se prodaje u Vip-u za 1din, uz tarifni paket Smart1100 (znači, gdine Vojine, za vas bi bila recimo odlična kombinacija, 1000min i/ili poruka i 100MB net-a, ili koja vama odgovara...) cena paketa je, i to neću više ponavljati(!) 1115 din (sa popustom za 5god Vip-a, koji važi do 31.7.t.g)...e, u Telenoru je cena ovog modela viša pa koga zanima neka pogleda na sajtu telenor.rs, drugi model ZTE Skate 4.3" prodaje se za potpuno istu cenu, a upoređenje neću vršiti zbog toga jer sam to već radio, i pojednini članovi Foruma su me maltene ismejali...toliko o tome, O Vip Droidu XL ću reći samo to da sam ga ja kupio, po ceni od 907din.mes.na 2god, možda niste primetili ali ovaj model je širi (to je ono što je mene opredelilo, onaj kamenčić na vagi!) 122x68x10.8 u odnosu na G300 122.5x63x10.5 (znači AOT991 je širi za 5mm, možda je nekome nebitno, ali eto...) teški su oba modela po 140g, kamera je ista, OS isti, G300 ima jači procesor 1GHz u odnosu na 800MHz, ali nema prednju kameru...i kod AOT991 predviđena je po specifikacijama interna memorija 4GB, ali zašto do realizacije nije došlo...stvarno ne znam, mogu samo da nagađam, tako da mu je interna mem.skromna 160MB (dostupna) u odnosu na 2.5GB kod G300...i jedan i drugi model mogu proširiti svoju memoriju sa microSD do 32GB...eto, toliko od mene, pozdrav svima, goki0102

1. Kamera nije ista, na g300 je pravih 5MP, a na Vip Droidu XL-u je 3,2MP i softverski obradjuje slike da budu u rezoluciji od 5Mp-a.
2. Makar imao i mogao da ubacis karticu od 100GB to ti nista nece znaciti za instalaciju aplikacija.
3. Razlika u procesoru nije samo brzina nego i arhitektura(g300 je ARMv7, a XL je ARMv6) tako da je razlika u performansama oko 60% u korist g300 - isto je u odnosu na ZTE Skate.

To je samo u vezi onog sto si ti naveo.

tu je jos i rezolucija ekrana koja je vise nego duplo veca kod g300, i ram memorija koja je kod XL-a 256mb, a kod g300 394mb (tu je ZTE Skate u prednosti posto ima 512mb)

Sto se tice odnosa g300 i Skate-a:

prednosti g300:
1. Jaci procesor
2. Bolja izrada
3. Jaca baterija
4. Gorila glass
5. Vise interne memorije (g300 ima 756mb od cega je za instalacije dostupno oko 650mb, a Skate ima 256mb od cega je dostupno oko 150mb)

prednosti Skate-a:
1. Veci ekran
2. Vise ram-a

Sto se ostalog tice uglavnom su isti.

P.S. trenutno imam g300(oko mesec dana), pre toga sam ima Skate-a, a prvi android telefon mi je bio HTC Wildfire, tako da pisem iz iskustva. Po meni, sto se tice razlika u performansama g300 i Skate-a, g300 dobija mnogo vise sa procesorom nego sto gubi sa ramom. Takodje meni mnogo znaci interna memorija i izrada.

Sto se tice pominjanih 2GB-a ugradjene memorije, to je kao da si dobio karticu od 2GB-a uz telefon. Ako ubacis karticu veceg kapaciteta tih 2GB-a ti nece biti dostupno.
<<

djuroue

Korisnikov avatar

Android Profesor

Post Pet Jul 27, 2012 12:29 pm

warlock_sm je napisao:Sto se tice pominjanih 2GB-a ugradjene memorije, to je kao da si dobio karticu od 2GB-a uz telefon. Ako ubacis karticu veceg kapaciteta tih 2GB-a ti nece biti dostupno.

Hoće kada instaliraš ICS na G300... :) Interna je montirana u /mnt/sdcard2 a externa u /mnt/sdcard :)
Poslednji put menjao djuroue dana Pet Jul 27, 2012 12:32 pm, izmenjena samo jedanput
<<

PAGZLY

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 10:07 pm

Podelio: 8 zahvalnica

Ima: 2947 zahvalnica

Telefon: - Nije u listi -

Post Pet Jul 27, 2012 12:31 pm

Ostaće i na GB. Uradi se root, Link2SD i celu karticu napravim u ext particiji.
1. Pročitajte pravila Foruma!
2. Pročitajte forum pre nego što postavite pitanje!
3. PRIVATNE PORUKE SU MI ISKLJUČENE, sve što vas interesuje pitajte na forumu!

1 3 5

├┼┼┐ アンドロイドセルビア

2 4 6 R
PrethodniSledeća

Povratak na Huawei Ascend G300