VIP Raskid ugovora

<<

psyhound

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Čet Dec 08, 2011 5:45 pm

Podelio: 3 zahvalnica

Ima: 7 zahvalnica

Android uređaj: Alcatel 997D

Android OS: 4.0 Ice Cream Sandwich

Mobilni operater: Vip

ROM: Stock 4.0.4

Količina Androida: 0

Post Pet Avg 03, 2012 11:04 am

VIP Raskid ugovora

Evo jedne tem u kojoj ima sta da se raspravlja... Nadam se da nije problem sto sam otvorio novu temu, ali nisam video neku odgovarajucu u kojoj bih ovo napisao. :angel:

Pa da pocnem...
Sinoc mi se ponovo desilo nesto sto mi se desava u zadnjih mesec dana bas cesto. Stigla mi je SMS poruka u formatu: "Postovani, zbog povecane potrosnje GPRS saobracaja, radi Vase sigurnosti, onemoguceno je koriscenje GPRS saobracaja na Vasem broju. Vas Vip"
Ovo su mi proslog meseca uradili 4 puta, a potrosnja se kretala tih veceri izmedju 100 i 150MB, dok mi je sinoc bila jedva 50ak MB. Svaki put kada sam ih zvao receno mi je da ce sistem sam prepoznavati dalji nacin potrosnje i da ce povecati toleranciju, ali meni se cini da se cak smanjuje.
Jos da ovog puta stvar bude gora, iskljucili su me sinoc u 21h sto sam im ja prijavio istog momenta, ali sam morao ponovo danas u 11h da ih zovem jer me nisu ukljucili, a meni je sinoc trebao internet.

Danas kada sam nazvao call centar zapretio sam raskidom ugovora jer mi uskracuju moje pravo da trosim ono sto im placam, i svaki put kada me iskljuce moram bezpotrebno da zovem call centar za sta mi oni uzimaju 10din po pozivu!

Dajte neke savete sta mi je ciniti i sta uopste mogu da uradim povodom toga... jer ako mi jos jednom iskljuce odoh u prvu poslovnicu da se nekom na*ebem mile majke! :yell:
ALCATEL One Touch 997D [Ardesia / Slate grey] + 16GB / Stock ICS 4.0.4
No matter where you are . . . everyone is always connected
<<

j361g4

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 9:50 pm

Podelio: 336 zahvalnica

Ima: 498 zahvalnica

Android uređaj: HTC One S

Android OS: 4.4 KitKat

Mobilni operater: MTS

ROM: CandyCat 4.4.4

Količina Androida: 4

Post Pet Avg 03, 2012 11:30 am

Re: VIP Raskid ugovora

samo im napiši mail/pismo, bez ikakvih emocija, čisto poslovno - da se ne pridržavaju odredaba Ugovora, da ti nanose finansijsku štetu, da tražiš objašnjenje i napismeno potvrdu da se to više neće desiti. u suprotnom ćeš se oglasiti u medijima, u aganciji za zaštitu potrošača, i da ćeš svoju zadovoljštinu potražiti na sudu, sam ili zajedno sa korisnicima koji imaju štetu od njihovih isključenja. Pre toga naravno, prouči Ugovor i Opšte uslove poslovanja koji su važili na dan zaključenja Ugovora, jer me ne bi iznenadilo da imaju to negde napisano, kako bi štedeli na infrastrukturi - što zapravo ovo i jeste, nije da se brinu za tebe, već im opterećuješ mrežu. Trebalo bi organizovati, pred kraj meseca, stotinjak usera kao ti, i svi u isto vreme da počnu da skidaju nešto od 100mb...
"Mene, ako me se sete za Dan bezbednosti sete, a ako ne, nikom ništa, to je bila moja građanska dužnost. Najveće zadovoljstvo bit će mi misao da sam jednog čoveka izveo na pravi put"
<<

Ezio

Korisnikov avatar

Android Vrednica

Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 4:47 pm

Podelio: 25 zahvalnica

Ima: 78 zahvalnica

Android uređaj: ZTE Blade G

Android OS: 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean

Mobilni operater: Telenor

Post Pet Avg 03, 2012 2:14 pm

Jel imas neki paket bar sa besplatnim megabajtima, jer ovako je 100*50=5000 dinara pa mozda zbog te potrosnje,znam da i mts ima neku ciftu na kojoj te obavestava ili je barem pre imao.
A ugovor mislim da moze da se raskine ako im isplatis za ugovoren period pretplate unapred ili preko suda verovatno.
<<

psyhound

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Čet Dec 08, 2011 5:45 pm

Android uređaj: Alcatel 997D

ROM: Stock 4.0.4

Post Pet Avg 03, 2012 3:49 pm

Da nemam megabajte sigurno se ne bih bunio... Dve godine sam imao onaj 325 paket gde sam bas morao da stedim zbog samo 325MB, zatim godinu i po dana sam imao 325 + 1GB dodatak, pa sam onda povecao na Smart 1100 + 1GB i tada im nije smetalo sto sam znao da spucam na kraju meseca i do 500MB za dan! Sada sam opet produzio ugovor i uzeo sam Smart 120 + 3GB jer internet najvise i koristim. Jos im i iskesiram na licu mesta 32,000 din za telefon! Dobice oni prvo pismenu zalbu pa cu onda videti sta dalje. Ali sad cekam da vidim hoce li mi ponovo to uraditi jer sam zahtevao da ili povecaju toleranciju potrosnje ili da potpuno iskljuce kontrolu...
ALCATEL One Touch 997D [Ardesia / Slate grey] + 16GB / Stock ICS 4.0.4
No matter where you are . . . everyone is always connected
<<

Ezio

Korisnikov avatar

Android Vrednica

Post Pet Avg 03, 2012 4:02 pm

Mislim da bi najbolje bilo da potpuno ukinu kontrolu. Pa ti palcas i tvoje je dal ces da spucas sve megabajte za dan ili da ih ne potrosis.
<<

lesa0208

Korisnikov avatar

Globalni moderator

Pridružio se: Pet Avg 13, 2010 2:12 pm

Podelio: 24 zahvalnica

Ima: 189 zahvalnica

Android uređaj: LG Nexus 4

ROM: Neki cu da flesujem

Post Pet Avg 03, 2012 4:59 pm

To je smesno sta ti rade nije mi jasno ti trosis koliko si platio i to je tvoje ja bih im poslao pismenu zalbu ako bi se ponovilo posle toga onda bih trazio raskid ugovora... Nekako mi je debilno kako ti gase net nigde logike nema
Ne odgovaram na PM!!!! Sve sto imate da pitate pitajte preko foruma.

We live in the era of the smart phones and stupid people.
<<

dufko

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 4:03 pm

Podelio: 9 zahvalnica

Ima: 16 zahvalnica

Android uređaj: Sony Xperia Z

Mobilni operater: MTS

ROM: Stock 6602

Post Pet Avg 03, 2012 7:43 pm

Ajde da te opominju pred istek besplatnih megabajta ali da ti gase net za količinu skidanja u današnje vreme smart telefona - besmislica i jako bezobrazno za jednog operatera ...
<<

akutasame94

Korisnikov avatar

Android Geek

Pridružio se: Sre Maj 30, 2012 7:33 pm

Podelio: 7 zahvalnica

Ima: 5 zahvalnica

Android uređaj: ZTE Blade 3

ROM: Fabrički

Post Sub Avg 04, 2012 8:20 pm

Vip je najgori operater po meni. Dok sam bio kod njih tona problema, sad u Telenoru super... Inace nema smisla ako placas te Mb da te iskljucuju, valjda imas pravo da ih potrosis kad god zelis.
<<

krka

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 6:42 am

Android uređaj: LG Optimus 3D

ROM: XBSA v7 with Acid Audio Engine

Post Ned Avg 05, 2012 7:11 am

Ja možda ne bih tražio raskid ugovora, ali bih ga svakako izmenio! Kod mene je malo drugačija situacija.
U mestu gde živim signal je EDGE, ali kada mi je telefon podesen da automatski traži mrežu desava se da kad me neko pozove jednostavno nisam dostupan. Ili da onaj sa druge strane cuje da tel. zvoni ili mu stigne izvestaj o isporuci za sms ali moj tel. nista, mutav, cuti! Isprva sam mislio da je do mene, da je tel loš, mora na servis i sl. ali kad ga rucno podesim da koristi samo 2G mrežu sve je ok! Onda sam ubacio drugu, 063 karticu i to se naravno nije dešavalo a signal je HSPA. Pitao sam svoje ortake da li im se nesto sl. dešava i potvrdili su mi da je isto i kod njih. Ako bih sad restartovao tel najverovatnije bih po registrovanju na mrežu dobio informaciju o 5 propuštenih poziva ili neke zaostale sms-ove!
Znači do VIP-a je i njihove mreže!
E sad, pošto sam ja potpisao ugovor na dve godine smart550 + 1GB internet dodatak koji ne mogu da koristim jer kad imam net nemam osnovne funkcije tel. a to su razgovor i sms a kad postavim na 2G onda nemam internet, pitanje je šta dalje?
Da ne ulazimo u kvalitet i brzinu interneta....
Najverovatnije ću im poslati manje protesno pismo sa predlogom za promenu ugovora tj. tarife i da ostanem u istom cenovnom rangu jer ovako ne mogu da ostvarim svoju posteno placenu uslugu! Da li sam napomenuo da sam redovan platiša? :P
<<

PAGZLY

Korisnikov avatar

###--ANDROID--###

Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 10:07 pm

Podelio: 10 zahvalnica

Ima: 3014 zahvalnica

Android uređaj: - Nije u listi -

Količina Androida: 7

Post Ned Avg 05, 2012 11:59 am

I na 2G treba da radi internet, sam kažeš da ti je mreža EDGE a ima i još jedna niža na kojoj isto radi internet.
1. Pročitajte pravila Foruma!
2. Pročitajte forum pre nego što postavite pitanje!
3. PRIVATNE PORUKE SU MI ISKLJUČENE, sve što vas interesuje pitajte na forumu!

1 3 5

├┼┼┐ アンドロイドセルビア 8-)

2 4 6 R
<<

krka

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Avg 05, 2012 12:31 pm

PAGZLY je napisao:I na 2G treba da radi internet, sam kažeš da ti je mreža EDGE a ima i još jedna niža na kojoj isto radi internet.

U pravu si, radi, al to je tako jadan protok... ne moze iz prve da refreshuje twitter ili prognozu. Jako, jako slabo...
Problem je sto sam ja kupio 1 GB podataka svaki mesec, a na ovaj nacin, sa 2G, necu stici da potrosim ni 150mb sa ovim protokom. Mozda teorijski :P
<<

skined90

Android Aktivista

Pridružio se: Ned Jul 15, 2012 8:23 am

Podelio: 4 zahvalnica

Ima: 6 zahvalnica

Android uređaj: LG Nexus 5

ROM: Fabrički

Post Ned Avg 05, 2012 12:42 pm

Ja isto imam problem na svom Alcatelu OT 911 kupljenom u VIP-u. Imam 325 MB paket i sasvim mi je dovoljno mesečno, ali je problem što ne mogu da koristim 3G i HSPA zato što gubim mrežu stalno. Ne znam u čemu je problem... A sa 2G-om ne mogu apsolutno ništa da uradim što mi treba ( da skinem nek aplikaciju sa Marketa, protok je 5 KB/s) KATASTROFA! Ne znam šta da radim, a rutovao sam telefon, što znači da ne mogu ni da odem tamo jer nemam na osnovu čega da se bunim pošto će uvek imati argument u rukavu da sam ja pokvario telefon rutovanjem. Šta raditi?!
<<

PAGZLY

Korisnikov avatar

###--ANDROID--###

Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 10:07 pm

Podelio: 10 zahvalnica

Ima: 3014 zahvalnica

Android uređaj: - Nije u listi -

Količina Androida: 7

Post Ned Avg 05, 2012 12:44 pm

Uradiš mu unroot pa ideš tamo.
1. Pročitajte pravila Foruma!
2. Pročitajte forum pre nego što postavite pitanje!
3. PRIVATNE PORUKE SU MI ISKLJUČENE, sve što vas interesuje pitajte na forumu!

1 3 5

├┼┼┐ アンドロイドセルビア 8-)

2 4 6 R
<<

Ezio

Korisnikov avatar

Android Vrednica

Post Ned Avg 05, 2012 2:37 pm

skined90 je napisao:Ja isto imam problem na svom Alcatelu OT 911 kupljenom u VIP-u. Imam 325 MB paket i sasvim mi je dovoljno mesečno, ali je problem što ne mogu da koristim 3G i HSPA zato što gubim mrežu stalno. Ne znam u čemu je problem... A sa 2G-om ne mogu apsolutno ništa da uradim što mi treba ( da skinem nek aplikaciju sa Marketa, protok je 5 KB/s) KATASTROFA! Ne znam šta da radim, a rutovao sam telefon, što znači da ne mogu ni da odem tamo jer nemam na osnovu čega da se bunim pošto će uvek imati argument u rukavu da sam ja pokvario telefon rutovanjem. Šta raditi?!

Pa tvoj problem je sto ne zivis u centru grada ili kod njohovog predajnika pa ne hvatas 3G mrezu... I kod mene je 3G signal veoma slab i to za sve tri mreze, tako da mi je tel na 2G uvek. Sami smo krivi i moramo da se preselimo ( sarkazam)
<<

krka

Korisnikov avatar

Android Aktivista

Post Ned Avg 05, 2012 5:13 pm

Ezio je napisao:
skined90 je napisao:Ja isto imam problem na svom Alcatelu OT 911 kupljenom u VIP-u. Imam 325 MB paket i sasvim mi je dovoljno mesečno, ali je problem što ne mogu da koristim 3G i HSPA zato što gubim mrežu stalno. Ne znam u čemu je problem... A sa 2G-om ne mogu apsolutno ništa da uradim što mi treba ( da skinem nek aplikaciju sa Marketa, protok je 5 KB/s) KATASTROFA! Ne znam šta da radim, a rutovao sam telefon, što znači da ne mogu ni da odem tamo jer nemam na osnovu čega da se bunim pošto će uvek imati argument u rukavu da sam ja pokvario telefon rutovanjem. Šta raditi?!

Pa tvoj problem je sto ne zivis u centru grada ili kod njohovog predajnika pa ne hvatas 3G mrezu... I kod mene je 3G signal veoma slab i to za sve tri mreze, tako da mi je tel na 2G uvek. Sami smo krivi i moramo da se preselimo ( sarkazam)

He he brate moj, pa koji je onda moj problem kad zivim 250m od Vip predajnika, vazdusnom linijom.... :laugh:
Od telenorovog predajnika sam, mislim, celih 100m al da vidite kako to radi, nemam nikakvih problema....
Sledeća

Povratak na VIP